B – kategooria

Nõuded B-kategooria mootorsõiduki juhi õpingute alustamiseks

Koolituskursusele võetakse õppima B-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust taotlev isik, kes on õppetöö alustamise ajaks vähemalt 15,5-aastane.

Lisaks eelnevatele nõuetele peab koolituskursusele vastuvõtmiseks isik omama taotletava kategooria mootorsõiduki juhtimist lubava märkega kehtivat tervisetõendit.

B-kategooria mootorsõiduki juhi esmaõppe algastme koolituskursuse pikkus on vähemalt kuus nädalat.

B-kategooria mootorsõiduki juhi juhtimisõiguse saamiseks tuleb juhi esmaõppe algastme käigus läbida pimeda aja koolitus. Juhi esmaõppe algastme pimeda aja koolitus koosneb ühest teooriatunnist ja ühest sõidutunnist.

B-kategooria mootorsõiduki juhi juhtimisõiguse saamiseks tuleb juhi esmaõppe algastme käigus läbida libedasõidu koolitus. Libedasõidu koolitus koosneb kahest teooriatunnist ja ühest sõidutunnist.

Juhi esmaõppe algastme koolituskursuse käigus peab õpilane läbima esmaabikoolituse.

Liiklusteooriaõppe auditoorse õppevormi ühe õppetunni kestus on 45 minutit ja õppesõidutunni kestus on 45 minutit.

Liiklusteooria õppevormiks on auditoorne õppevorm.

Tõnis Mägi Autokooli B- kategooria õppekavaga saad tutvuda: siin

B-kategooria koolitajad:

Tõnis Mägi, Imre Kramskoi, Viktor Reiland, Sergei Hodakovski, Arne Aadumäe ja Vitali Grigorjev